Strona główna

Chcesz coś znaleźć? Otwórz Mapę Japgrampedii!

Japgrampedia

Japgrampedia, czyli encyklopedia gramatyki języka japońskiego. Kiedyś, 1,5 roku temu prowadziłem Słownik online gramatyki języka japońskiego, też w formie wiki. Obecnie koncepcja uległa zmianie, ma to być minimalistyczna pod względem grafiki i infrastruktury, ale bogata w treść encyklopedia, podająca wiedzę w pigułce na temat istotnych zagadnień gramatyki współczesnej japońszczyzny.

Zobacz więcej o encyklopedii na stronie wizytówki projektu.

O autorze

Autorem koncepcji encyklopedii, autorem wszystkich haseł i posiadaczem praw autorskich do projektu jest Krzysztof Wojciech Olszewski. Po więcej informacji zapraszam na stronę O mnie.

Zapraszam również do odwiedzenia mojego fanpage'a Oczami japonisty - Krzysztof Wojciech Olszewski na FB, gdzie grupuję całą działalność naukową.

Zawartość Japgrampedii

Na ile autorowi siły pozwolą, Japgrampedia z założenia ma objąć jak najszersze spektrum zagadnień gramatycznych języka japońskiego na wszelkich poziomach nauczania. Jednak, żeby nadać temu jakiś porządek, będę podążał za podręcznikami. Obecnie pracuję z grupami na podręcznikach:

  • New Approach

Głównie więc należy spodziewać się na początku artykułów dotyczących gramatyki w tych podręcznikach.

Jak korzystać z Japgrampedii?

Przejdź do: Mapy encyklopedii, tam znajdziesz wszystkie informacje.

Możesz również zajrzeć do aktualizowanej Historii rozwoju projektu. Zainteresowanych stroną techniczną odsyłam do Indeksu stron technicznych encyklopedii.

Zainteresowała Cię Japgrampedia? Możesz sprawnie zasubskrybować wszystkie nowe powiadomienia lub tylko wybrane, z konkretnej przestrzeni nazw - wystarczy, że odwiedzisz stronę RSS.

Japgrampedia w sieci

Japgrampedia jest szeroko propagowana w internecie: na Facebooku, Twitterze, Google+, LinkedIn. Więcej na stronie o Mediach społecznościowych.

Japgrampedia jest ponadto dostępna na platformach agregujących blogi: Bloglovin i Zblogowani.

Zobacz też: stronę SEO, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat wyszukiwarek, statystyk i innych kwestii związanych z tematem.

Życzę miłej nauki gramatyki japońskiego z pomocą Japgrampedii :)

Linki

Warto zajrzeć również na stronę Linki, na której będę zamieszczał odnośniki do ciekawych, wartych polecenia słowników, portali do nauki japońskiego, pomocy dydaktycznych.

Przypisy


Autor: Krzysztof Wojciech Olszewski (dyskusja) 21:24, 10 lis 2018 (CET)

Chcesz subskrybować wszystkie wiadomości z Japgrampedii lub też z poszczególnych przestrzeni nazw w kanale RSS? Odwiedź stronę RSS.

Oceń ten tekst:

Licznik odwiedzin:

visitor counter

Mapa gości:

Japgrampedia - Twoja encyklopedia do japońskiego!


Podziel się swoją opinią